Blog Prezesa


ECPM


Biuro Prasowe

22 247 27 89


Twitter


Facebook


Facebook
 Prezesa

Polub stronę!

 

Strona główna

 

Aktualności

 

Deklaracja Ideowa

 

Statut

 

Władze

 

Członkowie Honorowi

 

In memoriam

 

Dołącz do nas

 

Kontakt
Z wielkim żalem i smutkiem przyjąliśmy wiadomość o śmierci

Dziś w nocy (20-03-2020) odszedł ks. Piotr Pawlukiewicz. Skończył 59 lat.

W 1985 roku otrzymał święcenia kapłańskie ukończywszy Wyższe Metropolitarne Seminarium duchowne. Pierwsze lata kapłaństwa spędził na parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku. W latach 1996-98 był redaktorem naczelnym Radia Józef w Warszawie, które transmitowało msze z kościoła Św. Krzyża w Warszawie gdzie głosił homilie. Był też współpracownikiem Radia Plus. Znany rzeszom studentów dla których głosił kazania w kościele św. Anny w Warszawie. Charakterystycznym stylem retoryki swoich katechez przyciągał szerokie spektrum słuchaczy, którym trudne sprawy wiary umiał przekazać prostymi słowami. Będzie nam go brakowało. Spoczywaj w pokoju Księże Piotrze.
UPR wchodzi do polityki europejskiej.


Stwarza to dla nas nowe możliwości, wyzwania i pola do działania. W piątek 21 lutego 2020 r. zarząd European Christian Political Movement (Europejskiego Chrześcijańskiego Ruchu Politycznego) postanowił przyjąć UPR w szeregi ECPM.
ECPM jest oficjalnie uznaną europejską partią polityczną i członkiem frakcji European Conservatives and Reformists (ECR) w Parlamencie Europejskim. Jako ECPM regularnie organizuje wydarzenia, konferencje i panele wymiany doświadczeń.

„Bardzo się cieszymy, że UPR dołączył do naszego ruchu. Razem sprawimy, że polityka chrześcijańska w Europie będzie jeszcze silniejsza!”
Auke Minnema
General Director
ecpm logoList powitalny
Aby otrzymywać informacje zapisz się do newslettera za pośrednictwem strony www.ecpm.info.
Program jest dostępny tutaj: Program ECPM


 

Unia Polityki Realnej (UPR) – polska konserwatywno-liberalna partia polityczna, założona jako stowarzyszenie Ruch Polityki Realnej 14 listopada 1987 w Józefowie. Sygnatariuszami byli m.in. Ryszard Czarnecki, Stefan Kisielewski, Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz, Robert Smoktunowicz i Andrzej Sadowski. 6 grudnia 1990 ugrupowanie zostało zarejestrowane jako partia pod nazwą „Konserwatywno-Liberalna Partia Unia Polityki Realnej” (nazwę „Unia Polityki Realnej” stowarzyszenie przyjęło jesienią 1988). Do niedawna UPR współpracowało ściśle z Ruchem Kukiz'15, a 9 sierpnia 2019 roku, po decyzji Kukiz'15 o wspólnym startowaniu w Wyborach Parlamentarnych z PSLem, powstało w Sejmie Koło Unii Polityki Realnej, którego członkami zostali Posłowie Tomasz Jaskóła, Jerzy Kozłowski, Bartosz Józwiak i Posłanka Elżbieta Zielińska. Funkcję przewodniczącego Koła objął wówczas Poseł Jerzy Kozłowski. Obecnie jest nim Bartosz Józwiak.

 

 

Unia Polityki Realnej jest partią łączącą w swych szeregach wolnościowców, konserwatystów i narodowców. Łączy nas przekonanie o konieczności zastąpienia czym innym demagogicznych haseł, których realizacja podcina korzenie naszej cywilizacji. Wierzymy, że w walce o to równie ważne są środki i cele. Chcemy przy tym uwzględniać realne ograniczenia naszej polityki, bez czynienia wszakże ustępstw z naszych zasad i wartości.

 

Uważamy, że istnieją pewne niezbywalne prawa przynależne jednostce, rodzinie i narodowi - oraz zasady niezbędne dla rządzenia państwem. Stanowczo sprzeciwiamy się mieszaniu tych pojęć. Wszystkie te sfery: jednostkę, rodzinę, tj. związek mężczyzny z kobietą, naród - i moralność osobistą - uważamy za pierwotne względem państwa, które winno im służyć zgodnie z wykształconymi przez wieki regułami. W bieżącej działalności winna nami kierować Tradycja oraz nowoczesna Wiedza - zharmonizowane przy pomocy ludzkiego Rozumu oraz Sumienia.

 

Domagamy się radykalnej zmiany systemu oświaty, nauki i kultury oraz pełnego wycofania się państwa z działalności gospodarczej. Przede wszystkim zaś przywrócenia naturalnych mechanizmów, które przez wieki pozwalały znacznie słabszym gospodarczo państwom kwitnąć materialnie i duchowo.

  

Strona główna     Aktualności     Deklaracja Ideowa     Statut     Władze     Członkowie Honorowi     In memoriam     Dołącz do nas     Kontakt