Blog Prezes
a


Biuro Prasowe

22 247 27 89


Twitter


Facebook


Facebook
 Prezesa

Polub stronę!

 

Strona główna

 

Aktualności

 

Deklaracja Ideowa

 

Statut

 

Władze

 

Członkowie Honorowi

 

In memoriam

 

Dołącz do nas

 

Kontakt

 

 

Aktualności

 

Z wielkim żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o nagłej śmierci

 

 

Pana Profesora Jana Szyszko

wieloletniego Posła na Sejm RP

oraz jednego z najlepszych, moim zdaniem najlepszego,

Ministra Środowiska po 1989 roku.

 

Pan Profesor na tle polskiej klasy politycznej wyróżniał się ogromną wiedzą, doświadczeniem i kompetencją. Był człowiekiem, który najzwyczajniej czuł środowisko, problemy ekologii, nasze polskie lasy i łowiectwo. Straciliśmy bardzo ważnego człowieka, który był istotną tarczą przed pseudo teoriami i szkodliwymi pomysłami, które potrafił celnie obnażać w ich miałkości za pomocą rzetelnej wiedzy i faktów naukowych. Jeszcze niedawno miałem okazję rozmawiać z Panem Profesorem na tematy przyszłości polskiego łowiectwa i polskich lasów. Mieliśmy, jak zawsze, bardzo spójne poglądy w tej materii, a Pan Profesor nawet w krótkiej rozmowie potrafił wskazać wizję, które, nawet sceptykowi jakim się poniekąd stałem po tych 4 latach, dawały nadzieję na to, że prawda zwycięży kłamstwo. Drogi Panie Profesorze, Drogi Panie Ministrze szkoda, że tak szybko, ale z całego serca dziękuję za trud i serce jakie Pan oddał w swej pracy. Będziemy z całych sił kontynuowali Pana dzieło i na zawsze pozostanie Pan w naszej pamięci. Odszedł dobry, ciepły i ważny człowiek. Requiescat in pace.

 

dr Bartosz Józwiak

Poseł na Sejm RP

Przewodniczący Koła Poselskiego UPR

Prezes UPR

Myśliwy

 

 

Koło Unii Polityki Realnej w Sejmie

 

9 sierpnia 2019 roku po decyzji Kukiz'15 o wspólnym startowaniu w Wyborach Parlamentarnych z PSLem powstało w Sejmie Koło Unii Polityki Realnej, którego członkami zostali Posłowie Tomasz Jaskóła, Jerzy Kozłowski, Bartosz Józwiak i Posłanka Elżbieta Zielińska. Funkcję przewodniczącego Koła objął Poseł Jerzy Kozłowski.

 


 

Oświadczenie środowisk łódzkiej prawicy w związku z 75 rocznicą zbrodni wołyńskiej

 

Każda zbrodnia ludobójstwa musi budzić odrazę. Ale są także takie zbrodnie, które nie są zamknięte. Nie są rozliczone. Nie są odpokutowane a mówiąc językiem socjologii nie są przepracowane. Co gorzej, organizatorzy zbrodni są gloryfikowani, wznosi się im pomniki, zaś ulicom nadaje się ich nazwiska.

75 lat temu doszło do okrutnego ludobójstwa na Wołyniu i Podolu na Polakach, ale także na innych grupach narodowych. Ukraińscy nacjonaliści zamordowali 130 tys. katolików. Splądrowano domostwa i kościoły, uprowadzono zwierzęta hodowlane, setki wiosek puszczono z dymem. Ludzi mordowano w wymyślny sposób, obcy naszej cywilizacji.

Organizatorzy ludobójstwa na Polakach, Ormianach i Czechach pogwałcili wszystkie podstawowe ludzkie prawa – do życia, zdrowia, wolności i własności a także wolności od zadawania tortur. Organizatorzy i wykonawcy przerażającego ludobójstwa z lat 1943 -1945 zdradzili naszą cywilizację, w praktyce dokonali apostazji od wiary chrześcijańskiej a w większości pozostali bezkarni. Z drugiej zaś strony weszli w posiadanie własności osób zamordowanych, zaś samych pomordowanych w godny chrześcijański sposób nie pochowali.

Szerząc grozę, strach i przerażenie zmusili tysiące innych Polaków do porzucenia swoich ojcowizn, na których gospodarowali przez liczne pokolenia. I także weszli w posiadanie ich ziemi i tego co zostało w domostwach.

Swoista herezja ukraińskiego nacjonalizmu nie umarła. Na okazałym gmachu przy głównym placu Kijowa – dokładnie tam, gdzie był Majdan – rozwieszone są olbrzymie banery: ‘Wolność jest naszą religią’, krzyczą po angielsku i po ukraińsku. Zapewne chodzi o to, aby cały świat dowiedział się, komu oddają cześć autorzy takiej deklaracji.

Naród ukraiński potrzebuje pokuty, gdyż buduje swoją tożsamość na banderowskim micie założycielskim. Pokuty potrzebują także władze Ukrainy – centralne i regionalne, zwłaszcza na terenach należących do Drugiej Rzeczypospolitej. Po zerwaniu więzi z Rosją ponad ćwierć wieku temu regionalne i lokalne władze ukraińskie w ostatnich latach bezprawnie przejęły budynki 126 kościołów rzymskokatolickich na rzecz kościoła greckokatolickiego.

Bezrefleksyjny kult Bandery i jego pomocników splata się od roku na Ukrainie z zakazem ekshumacji szczątków pomordowanych w czasie rzezi na Wołyniu i na Podolu. Kościół greckokatolicki na Ukrainie – który nie protestuje przeciwko temu – powinien zapoznać się z klasycznym greckim dramatem, jakim jest ‘Antygona’ i odpowiedzieć sobie szczerze na pytanie po której stronie tego sporu stoi.

Kościół greckokatolicki na Ukrainie powinien wytłumaczyć się także ze swojej postawy w aspekcie utrudniania konwersji z prawosławia na katolicyzm, albowiem zawsze konwersja taka wymaga formalnej zgody kościoła greckokatolickiego z powodu przepisu w prawie kanonicznym. Greckokatolickie władze kościelne z reguły zgody takiej nie udzielają, co uderza w wolność wyboru prawosławnych pragnących dokonać konwersji na katolicyzm.

Władze Trzeciej Rzeczypospolitej także pilnie potrzebują głębokiego namysłu nad dotychczasową polityką rzeczywistego lekceważenia praw i interesów Polaków żyjących w granicach państwa ukraińskiego. Wieloletnie zaniedbania w tej dziedzinie w dużej mierze przekładają się bowiem na ‘nierozwiązywalność’ problemów wyżej opisanych.

 

Jan Szałowski, Unia Polityki Realnej

Dariusz Ziemba, Ruch Narodowy

Paweł Adamiak, Prawica Rzeczypospolitej

 

Łódź, dnia 11 lipca 2018 roku

 


 

Komunikat Prezydium UPR

 

26 maja 2018 r. odbyło się posiedzenie Rady Głównej UPR. W obradach uczestniczyło czworo parlamentarzystów UPR. Odczytano również list od prof. Michała Wojciechowskiego Honorowego Członka UPR. Omówiono bieżącą sytuację partii oraz bieżącą sytuację polityczną w kraju. Podjęto również temat zbliżających się wyborów samorządowych.

Po posiedzeniu Rady Głównej miało miejsce spotkanie Zespołu Programowego z zaproszonymi ekspertami. Liczne, bo aż ok. 40-osobowe grono dyskutowało nad licznie przedstawionymi propozycjami.

 

Wojciech Wilkowski

 

Sekretarz Generalny UPR

 


 

Wniosek do TK złożony, co dalej w Kukiz'15, co dalej w UPR?

 

Prezes Unii Polityki Realnej, Poseł Kukiz'15, dr Bartosz Józwiak udzielił wywiadu niezależnej telewizji NPTV.

 

 

 

Materiał z TV Trwam na temat wniosku do TK

 

 

 

 


Oświadczenie Prezydium Unii Polityki Realnej w sprawie nieprawdziwych informacji
o rzekomym rychłym opuszczeniu przez Posłów UPR Klubu Kukiz'15

Szanowni Państwo.

W ostatnich dniach pojawiły się na różnych, mało istotnych, forach informacje, niestety powtarzane później przez osoby, które, jak mogłoby się wydawać, winny być osobami poważnymi, informacje, o tym, że UPR w najbliższym czasie opuści Klub Kukiz'15 i założy własne koło poselskie. W związku z tym informuję: UPR pozostaje istotnym elementem Klubu Kukiz'15, a związani z nią posłowie nigdzie się nie wybierają (ku zmartwieniu tych, którzy z wielką radością wypchnęliby ich na zewnątrz Klubu). My, w przeciwieństwie do wielu innych na naszej scenie politycznej, dotrzymujemy umów i nie zdradzamy. Jednocześnie informuję, iż osoby, które rozpowszechniają tego typu idiotyczne i kłamliwe informacje, są zainteresowane w szkodzeniu Ruchowi Kukiz'15 oraz UPR i winny się liczyć z możliwością pozwów sądowych za rozpowszechnianie informacji nieprawdziwych celem osiągnięcia korzyści politycznych. Bez wyjątków ze względu na opcję polityczną, jaką dana osoba reprezentuje.

UPR jest z Kukiz'15 i nic się tutaj nie zmienia.

W imieniu Prezydium UPR

Bartosz Józwiak
Prezes UPR

 


 

29 stycznia w Łodzi, w wieku zaledwie 47 lat, zmarł nagle

 

 

 Sebastian Rybarczyk

 

dziennikarz i publicysta historyczny, działacz antykomunistycznego podziemia w Łodzi (Federacja Młodzieży Walczącej, Konfederacji Polski Niepodległej i Solidarności Walczącej); pracownik Gabinetu Ministra Koordynatora Służb Specjalnych w latach 1997-2001; publikował m.in. w "Więzi", "Rzeczpospolitej", "Liberte", "Uważam Rze", "Uważam Rze Historia", "Focus Historia" i "Do Rzeczy"; członek założyciel Nowej Inicjatywy Atlantyckiej, Forum Polska-Ukraina, Stowarzyszenia Polska-Kaukaz i Fundacji Projekt Łódź. Na antenie Polskiego Radia 24 był gospodarzem audycji Stacja Deszyfrująca.


Sebastian był wielkim patriotą i przyjacielem Unii Polityki Realnej. Jesteśmy w głębokim szoku. To dla nas nieodżałowana strata. Odszedł nasz drogi przyjaciel.
 

Niech Bóg przyjmie go do swego Królestwa i da mu wieczną radość.
 

Requiescat in pace, Przyjacielu!

        Władze i członkowie UPR

 

 

 


 

Oświadczenie ws kolejnych prowokacji Zarządu Ruchu Autonomii Śląska

 

Niedawno Jerzy Gorzelik wraz z zarządem RAŚ zintensyfikował działania mające na celu szerzenie kłamstwa o rzekomych polskich obozach koncentracyjnych. Jako pretekst do tego posłużyła publikacja książki Marka Łuszczyny „Mała zbrodnia„ oraz wyrok sądu nakazujący portalowi Newsweek.pl sprostowanie fałszywych tez dotyczących rzekomych polskich obozów koncentracyjnych zawartych w tekście pani Pauliny Szewczyk omawiającym tą publikację.

Bezczelność i arogancja jakiej dopuszcza się Zarząd RAŚ w swoim oświadczeniu w którym ponadto uzurpuje sobie prawo do przemawiania w imieniu wszystkich Ślązaków przywołuje w pamięci najgorsze skojarzenia z przeszłości oraz budzi uzasadnione z tym obawy.

Warto przy tym pamiętać, że tego typu ekscesy w wykonaniu RAŚ a w szczególności jego przewodniczącego Jerzego Gorzelika nie są pierwszą i jedyną ich prowokacją wobec Rzeczpospolitej Polskiej i Polaków. Dlatego, jako przedstawiciele śląskiej endecji stanowczo sprzeciwiamy się tym krzywdzącym pamięć tysięcy pomordowanych w komunistycznych obozach funkcjonujących na terenie Polski bojowników państwa podziemnego walczących wpierw z niemieckim a później sowieckim okupantem, żołnierzy AK, WiN czy NSZ.

Domagamy się od władz Rzeczpospolitej Polskiej podjęcia stanowczych działań wobec RAŚ i jego przedstawicieli systematycznie dopuszczających się zakłamywania prawdy historycznej oraz bezprzykładnych ataków na wszelkie przejawy patriotyzmu polskiego, dumę i honor Polaków!

 

W imieniu Stowarzyszenia Silesia Endecja oraz Śląskiego Okręgu Unii Polityki Realnej

 

Dariusz Węcki

 

 

W załączeniu link do Oświadczenia Zarządu RAŚ:

http://autonomia.pl/2018/01/06/oswiadczenie-zarzadu-ras/

 

 

Góra strony

 


 

Rocznica rejestracji Unii Polityki Realnej

 

6 grudnia 1990 nasze ugrupowanie zostało zarejestrowane jako partia pod nazwą „Konserwatywno-Liberalna Partia Unia Polityki Realnej”. Obchodzimy 27 rocznicę.

 

 

 

Góra strony

 


 

 

Komentarz Unii Polityki Realnej

na temat projektu ustawy o broni i amunicji

 

Biuro Prasowe Unii Polityki Realnej przesłało do mediów komentarz na temat projektu ustawy o broni i amunicji, który we wrześniu wszedł pod obrady Sejmu. Tekst komentarza jest podlinkowany poniżej.

 

 

Tekst komentarza

 

 

Góra strony

 


 

Odszedł Dariusz Wasieczko

 

 

 

4 listopada 2017 r. zmarł nagle

 

Dariusz Wasieczko

mąż, ojciec, przedsiębiorca.


Był zwolennikiem konserwatyzmu społecznego i liberalizmu w sferze gospodarczej. Od kilkunastu lat członek Unii Polityki Realnej, której struktury współtworzył na terenie Zagłębia Dąbrowskiego. Był aktywnym działaczem Okręgu Śląskiego oraz członkiem władz centralnych UPR.

 

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 7 listopada o 14:00 w kościele parafialnym św. Macieja Apostoła przy ul. Tadeusza Kościuszki 12 Siewierzu, potem nastąpi pogrzeb na Cmentarzu Starym w Siewierzu.

 

 

Dariusz Wasieczko należał do rzadko już spotykanego typu ideowych społeczników. Był człowiekiem głębokiej wiary, miał twardy kręgosłup moralny i nie dostosowywał swoich poglądów do bieżącej koniunktury. Swoją pasją i zaangażowaniem potrafił zarażać innych i miał dar gromadzenia wokół siebie ludzi, co czyniło go świetnym organizatorem i liderem. Nigdy nie wyzbył się entuzjazmu ani optymizmu. Przeciwności i niepowodzenia nie załamywały go a przeciwnie, kształtowały charakter i czyniły coraz silniejszym. Jednak mimo swej wyjątkowości na co dzień pozostawał skromny. Ciepły i serdeczny, dał się poznać jako prawdziwy przyjaciel, który z każdym potrafił nawiązać dobry kontakt.

Podobnie jak wielu wspaniałych ludzi Darek odszedł zbyt wcześnie pozostawiając pustkę, którą trudno będzie zapełnić. R.I.P.


"in pace simul requiescam et dormiam quia tu Domine specialiter securum habitare fecisti me" (Ps 4,9-10, Vulgata)

"W pokoju się i położę i zasnę, bo ty sam, Panie! czynisz, że bezpiecznie mieszkam." (Ps 4,9, Biblia Gdańska, której tłumaczenie jest bliższe Vulgacie).

 

 

Góra strony

 


 

Komentarz Unii Polityki Realnej
na temat referendum niepodległościowego w Katalonii

 

Biuro Prasowe Unii Polityki Realnej wydało komunikat, w którym komentuje referendum niepodległościowe w Katalonii.

 

 

Tekst komunikatu

 

 

Góra strony

 


 

Wystąpienie Prezesa Unii Polityki Realnej, Posła Bartosza Józwiaka w Sejmie 27 września 2017 roku.

Prezentacja projektu ustawy o Broni i Amunicji

Odpowiedzi na pytania:

Wypowiedź 29 września 2017 przed głosowaniem:

 

Góra strony

 


 

Co się dzieje w Unii Polityki Realnej?

 

Wywiad Prezesa UPR, Posła Kukiz'15 dra Bartosza Józwiaka dla Takt.tv

 

 

Góra strony

 


 

 

"Tu jest Polska!" - Protest przeciwko ingerencji Unii Europejskiej w wewnętrzne sprawy Polski

 

30 sierpnia odbył się w Warszawie, zorganizowany przez Prawicę Rzeczypospolitej, protest przeciwko ingerencji Unii Europejskiej w wewnętrzne sprawy Polski, na którym wystąpił Poseł Bartosz Józwiak - Prezes Unii Polityki Realnej.

 

 

Góra strony

 


 

Zaproszenie na Piknik Patriotyczny

 

Serdecznie zapraszamy na Piknik Patriotyczny, który odbędzie się od 8 -10 września (piątek-sobota-niedziela) na terenie Restauracji Orle Gniazdo przy Pogorii w Dąbrowie Górniczej. Unia Polityki Realnej Okręg Śląski jest jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia.

 

Piknik ma na celu integracje środowisk patriotycznych (wolnościowych, narodowych, antysystemowych, prawicowych).

 

Proszę o przekazanie zaproszenia również członkom i sympatykom naszej Partii w swoim otoczeniu!

 

Impreza tylko dla członków poszczególnych organizacji i ich rodzin. Nocleg we własnym namiocie, będzie też możliwość noclegu w namiotach wojskowych jeśli ktoś nie ma własnego.

 

Koszt Biletu na cały 3-dniowy pobyt (w tym obiad i grill w sobotę) 75 zł od osoby. Zgłoszenia chętnych już teraz prosimy przesyłać mailowo lub poprzez kontakt telefoniczny podając ilość członków rodziny.

 

E-mail: dariusz.wecki@gmail.com

Tel.: 606 787 705

 

Strona wydarzenia na FB

 

Dla wszystkich wybierających się na Piknik Patriotyczny podajemy nr konta, na który proszę przesłać wpłatę na Piknik:

 

38 1160 2202 0000 0000 1237 2082

 

Program Pikniku

 

 

 

 

Góra strony

 


 

Konwent Nadzwyczajny Unii Polityki Realnej

 

W sobotę, 12.08.2017 r. w Warszawie, odbył się Konwent nadzwyczajny Unii Polityki Realnej. W trakcie Konwentu, uchwalono zmiany w Statucie partii, które mają na celu dostosowanie go do aktualnych wyzwań politycznych oraz wybrano członków władz centralnych UPR (ich skład można zobaczyć na stronie partii).

W ramach tych wyborów Prezesem UPR, kolejny raz, został dr Bartosz Józwiak (poseł na Sejm z ramienia Klubu Kukiz’ 15), a I Wiceprezesem Tomasz Rzymkowski (także poseł na Sejm RP z Klubu Kukiz’ 15). Tym samym Unia Polityki Realnej posiada teraz dwóch parlamentarzystów, pracujących w ramach Klubu Kukiz’ 15.

W trakcie Konwentu, omówiono też strategię działania UPR na kolejne dwa lata oraz potwierdzono, kontynuację ścisłej współpracy na rzecz budowania bloku antysystemowego w ramach Ruchu Kukiz’ 15.

 

 

Góra strony

 


 

Zmarł profesor Bogusław Wolniewicz

 

Wybitny filozof zawodowo związany z Uniwersytetem Warszawskim, Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Gdańsku i Uniwersytetem w Chicago.

Był jednym z twórców Społecznego Niezależnego Zespołu ds. Etyki Mediów, zaangażował się w działania Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków. Za wybitne zasługi dla nauki polskiej, został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Profesor Bogusław Wolniewicz często zabierał głos w sprawach publicznych, a jego komentarze odznaczały się ogromną niezależnością intelektualną i trafnością. Wśród autorytetów wypowiadających się publicznie wyróżniał się odwagą do mówienia prawdy, nawet gdy oznaczało to pójście po prąd politycznej poprawności.

Kojarzony z konserwatywnym kręgiem ideowym nie zawsze dawał się w prosty sposób wpisywać w taki szablon. Dzięki tej swojej niezależności sądów i poglądów był inspiracją dla wszystkich, którzy chcieli go słuchać.

Nie był politykiem, jednak związany światopoglądowo z Unią Polityki Realnej był jej kandydatem do Sejmu RP.

 

 

 

Pozostanie w naszej pamięci.

Requiescat in pace

 

Góra strony

 


 

Proponowane poprawki do Statutu

 

W związku ze zbliżającym się Konwentem Nadzwyczajnym UPR zamieszczamy propozycje poprawek do statutu, które będą procedowane podczas prac konwentu. Termin konwentu zostanie podany w późniejszym czasie, jednak najbliższy z rozpatrywanych terminów to 29 lipca br. Jako że termin zgłaszania poprawek do statutu to 25 dni dlatego też zachęcamy do jak najszybszego zgłaszania własnych propozycji w tym zakresie.

 

Poprawki do Statutu w osobnym pliku pdf

 

 

Góra strony

 


 

 

Relacja II Ogólnopolskiego Forum Wolnościowego

 

 

Tydzień temu w sali kolumnowej sejmu odbyło się II Ogólnopolskie Forum Wolnościowe organizowane przez posłów Jacka Wilka, Tomasza Jaskółę, Jakuba Kuleszę, w którym wziąłem udział jako reprezentant Unii Polityki Realnej.
 

Celem spotkania była dalsza integracja środowisk wolnościowych, nadanie jej praktycznych ram. Spotkanie rozpoczęły wystąpienia znakomitych gości: księżnej Ingrid Detter de Frankopan, europosła Raymonda Fincha z UkiP, przedstawiciela czeskiego europosła Petera Mecha (ten od plakietki „Jestem Polakiem”), europosła Michała Marusika, Jana Małka, twórcy fundacji PAFERE.
 

Zagraniczni mówcy zachęcali do dalszej wzmożonej działalności na rzecz poszerzania wolności w naszym kraju, deklarowali współpracę. Wśród rodzimych mówców szczególnie ujęło mnie zaskakujące wystąpienie prezesa zarządu Grupy Atlas Henryka Siodmoka. Ciekawy aspekt poruszył Stanisław Żółtek jak zawsze wertujący przepis. Zwrócił uwagę na bardzo niebezpieczne zapisy ustawy antyterrorystycznej pozwalające aresztować i przetrzymywać obywatela bez podania przyczyny. W myśl zasady „uderz w stół...” poseł Adam Abramowicz PiS gorąco zaprotestował przeciwko tej interpretacji ustawy. Mój komentarz: Jeżeli obecne władze nie korzystają z tych możliwości to zostawiają następcom niebezpieczną zabawkę.
 

Nie zabrakło akcentów „imigracyjnych”. Księżna dowcipnie zauważyła, że „imigranci” pogubili dowody tożsamości, ale nie zgubili smartfonów. Stanisław Żółtek dodał, że zgubili również żony i dzieci.
 

W tegorocznych wystawieniach było więcej akcentów „partyjnych” niż w ubiegłym roku. Znać zbliżają się wybory samorządowe i parlamentarne. Posłowie Kukiz'15 siłą rzeczy jako platformę wspólnego startu widzą ich ugrupowanie. Przedstawiciele partii Wolność min Stanisław Mentzen zachęcali do skupiania się wokół partii JKM-a.
 

Według organizatorów liczba uczestników II Forum przewyższyła liczbę forum listopadowego, jednak na stołach pozostało wiele nieodebranych identyfikatorów.

 

 

            Grzegorz Sztemborowski

 

Relacja video

 

Góra strony

 


 

Po wyborach prezydenckich we Francji Klub im. Romana Dmowskiego i łódzka Unia Polityki Realnej wydały oświadczenie w tej sprawie:


 

W związku z bardzo dobrym wynikiem osiągniętym przez p. Marine Le Pen, kandydatką Frontu Narodowego w pierwszej turze wyborów prezydenckich we Francji wyrażamy zadowolenie i nadzieję wobec kierunku zmian w polityce francuskiej, mających ważne znaczenie dla przyszłości Europy. Niezależnie od ostatecznego wyniku wyborów, poparcie dla kandydatki Frontu Narodowego wskazuje, że Francuzi głosowali za zakończeniem straszliwego w skutkach eksperymentu społecznego jakim jest polityka multikulturalizmu, której efektem jest wojna cywilizacyjna, której doświadczają na własnym terytorium.
 

Obecna sytuacja we Francji jest konsekwencją przyjęcia jako drogi rozwoju społecznego zasad ustanowionych przez rewolucję jakobińską, odrzucającą chrześcijańskie dziedzictwo Francji. Rezultatem wyparcia chrześcijaństwa z przestrzeni publicznej we Francji stała się inwazja islamu.
 

Wynik wyborczy Marine Le Pen odbieramy jako nadzieję na kierunek zmian w Europie, przywracający podmiotowość państwom narodowym, ograniczanym coraz bardziej w swojej suwerenności przez brukselską dominację. Mamy nadzieję, że ostateczny rezultat wyborów przyniesie w II turze zwycięstwo kandydatki, zapowiadającej „Frexit”, co spowoduje zmianę dotychczasowego sposobu działania Unii Europejskiej, z powodów ideologicznych zwalczającej państwa narodowe.

Łódź, 24 kwietnia 2017 roku


Jan Waliszewski, Klub imienia Romana Dmowskiego,

Kamil Klimczak, Klub imienia Romana Dmowskiego

Jan Szałowski, Unia Polityki Realnej

Góra strony

 


 

Wspólne oświadczenie Klubu im. Romana Dmowskiego i UPR w sprawie akcji "Kolorowa Tolerancja" w Łodzi

wydane 21 marca 2017 roku.

 

 

 

Oświadczenie w sprawie akcji "Kolorowa Tolerancja"

W związku z informacjami dotyczącymi kolejnej edycji akcji p. t. "Kolorowa Tolerancja" promowanej m. in. przez władze Łodzi oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana wyrażamy sprzeciw wobec wciągania młodzieży szkolnej w zajęcia propagujące skrajnie lewicową ideologię. Kształtowanie u młodych ludzi opacznego rozumienia tolerancji jako wymuszonej akceptacji dla postaw, z którymi niejednokrotnie oni i ich rodziny głęboko się nie zgadzają, stanowi destrukcyjne oddziaływanie wychowawcze. W przestrzeni publicznej hasło tolerancji współcześnie pojawia się bowiem najczęściej wraz z terrorem uprawianym przez organizacje homoseksualistów wobec większości.

W Łodzi trwa sprawa sądowa wytoczona przez lewicowych aktywistów drukarzowi, który odmówił drukowania baneru organizacji homoseksualistów. To jaskrawy przykład, że hasła tolerancji stanowią narzędzie do pozbawiania wolności do działania zgodnie z własnym sumieniem ukształtowanym według innego niż lewacki wzorca. Akcja "Kolorowa tolerancja" jest "praniem mózgu" młodych ludzi tak, aby w przyszłości byli bardziej podatni na hasła homoterroryzmu. Nie sposób nie zauważyć bezradności służb miejskich wobec nielegalnych graficiarzy, niszczących elewacje budynków. W miejsce powodowanej lewicową ideologią akcji "Kolorowa Tolerancja" oczekujemy od władz Łodzi informacji o sukcesach w walce z wandalami dewastującymi łódzkie budynki.

Jan Waliszewski – Klub imienia Romana Dmowskiego,

Kamil Klimczak – Klub imienia Romana Dmowskiego,

Jan Szałowski – Unia Polityki Realnej

 

Góra strony


 

Niejasności wokół ustawy hazardowej

 

Posłowie Kukiz'15 Bartosz Józwiak (Prezes UPR) i Tomasz Rzymkowski kontynuując pracę śp. Posła Rafała Wójcikowskiego złożyli Interpelację Poselską mającą wyjaśnić niejasności uchwalonej niedawno ustawy hazardowej. Obaj Posłowie byli gośćmi programu "Po Południu" w TV Republika.

 

Na ten sam temat ukazał się artykuł w Dzienniku Narodowym.

Zapraszamy do lektury

 

Góra strony


 

Komunikat i oświadczenie w sprawie ratyfikacji CETA

 

W poniedziałek 20 lutego odbyła się konferencja prasowa dotycząca ratyfikacji CETA przez Parlament Europejski z udziałem Marka Piłki (Prawica RP), Jana Waliszewskiego( Klub im. Romana Dmowskiego) i Grzegorza Sztemborowskiego (Unia Polityki Realnej). Uczestnicy wyrazili zaniepokojenie gotowością rządu RP do ratyfikacji układu przez Polskę. Przedstawiciel Unii Polityki Realnej wskazał, że choć konkurencja w gospodarce jest rzeczą wskazaną, to Polska nie jest gotowa na wyzbycie się swobody działania w konfrontacji z wielokroć silniejszymi partnerami. Powodem naszych obiekcji jest ograniczenie swobody gospodarowania, nadmierne opodatkowanie kapitału i pracy. Grzegorz Sztemborowski zaapelował do łódzkich posłów Prawa i Sprawiedliwości o działanie na rzecz uwolnienia gospodarki spod nadmiernego nadzoru państwa.

Na konferencji obecna była ekipa TVP

 

 

Łódź, dnia 20 lutego 2017 r.

OŚWIADCZENIE
 

W dniu 15 lutego br. Parlament Europejski ratyfikował tzw. umowę o wolnym handlu CETA zawartym pomiędzy Kanadą a Unią Europejską. Za ratyfikacją głosowali także polscy parlamentarzyści PO, PIS i Janusz Korwin Mikke. Ratyfikacja unijna oznacza wejście tej umowy w życie w części handlowej. Jest to ogromne zagrożenie przede wszystkim dla polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polaków. Kanada, która jest jednym z największych producentów żywności metodą przemysłową, w tym żywności modyfikowanej genetycznie, zagrażają wypchnięciem polskiej żywności z rynku unijnego oraz obniżeniem jakości żywności na polskim rynku. Umowa wprowadza także system sądów międzynarodowych między państwami, a międzynarodowymi korporacjami, tym samym znosząc suwerenność państw nad tymi korporacjami działającymi na ich terytorium. i godząc się na roszczenia finansowe korporacji względem państw. Umowa nadaje także prawa korporacjom uczestniczenia w procesie ustawodawczym, a nawet prawo jego blokowania. Wyrażamy oburzenie faktem głosowania zdecydowanej większości polskich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim za ratyfikacją tej umowy.
 

Pozahandlowa część CETA wejdzie w życie po jej ratyfikacji przez parlamenty państw narodowych. Wzywamy polski Sejm do jak najszybszego odrzucenia tej zagrażającej fundamentalnym polskim interesom i suwerenności, umowy. Polska powinna dać przykład innym państwom unijnym, że nie godzi się na dyktaturę międzynarodowych korporacji i ograniczenie swoich suwerennych praw. I tym samym wezwać inne państwa do odrzucenie tej umowy.
 

Dotychczasowa postawa rządu, wypowiedzi premier Beaty Szydło, wicepremiera Morawieckiego i ministra rolnictwa Jurgiela oraz zachowanie parlamentarzystów PIS do Parlamentu Europejskiego wskazują jednoznacznie na zamiar ratyfikacji tej umowy także przez polski Sejm. Jedynie silny nacisk społeczny może doprowadzić do rezygnacji z tej antynarodowej polityki. Dlatego wzywamy organizacje polityczne i społeczne regionu łódzkiego, rozumiejące polski interes narodowy, do organizowania działań na rzecz skłonienia łódzkich parlamentarzystów do odrzucenia traktatu CETA w głosowaniu ratyfikacyjnym w polskim parlamencie.
 

Marian Piłka – Prawica Rzeczypospolitej
Jan Waliszewski – Klub imienia Romana Dmowskiego
Grzegorz Sztemborowski – Unia Polityki Realnej

 

Góra strony


 

Prezes UPR Poseł Bartosz Józwiak o komisji reprywatyzacyjnej: Nie załatwi żadnego problemu

 

 

Zapraszamy do lektury

 

Góra strony


 

Projekt nowelizacji ustawy o broni i amunicji

 

Spodziewamy się, że projekt nowelizacji ustawy o broni i amunicji, złożony w listopadzie 2016 do Laski Marszałkowskiej przez Posła Klubu Kukiz'15, Prezesa UPR dra Bartosza Józwiaka, w najbliższym czasie otrzyma numer druku i zostanie skierowany pod obrady Sejmu. Projekt został przygotowany przez Jarosława Lewandowskiego z Fundacji Rozwoju Strzelectwa w Polsce we współpracy ze stowarzyszeniem Ruch Obywatelski Miłośników Broni.

Posłem sprawozdawcą wyznaczony został Poseł Bartosz Józwiak.

 

 

 

Góra strony


 

Telewizja Republika - Posłowie Arkadiusz Czartoryski i Bartosz Józwiak w programie Wolne Głosy z 24 stycznia 2017.

 

 

 

Góra strony


 

Wspomnienie o Pośle Rafale Wójcikowskim

 

We wtorek 24 stycznia pożegnaliśmy w Tomaszowie Mazowieckim naszego Kolegę posła na Sejm RP VIII kadencji z klubu Kukiz 15 doktora Rafała Wójcikowskiego. Zginął w wypadku samochodowym w wieku 44 lat. Osierocił dwójkę dzieci.

 

Na ceremonii pogrzebowej przemawiali wicemarszałkowie sejmu, ministrowie znajomi. Padło wiele pochlebnych opinii: mądry, merytoryczny, aktywny, pracowity, pomocny, dobry katolik, człowiek zawsze gotowy do dyskusji. Mimo, że niektóre z nich były opatrzone wynikającym z okoliczności patosem mały wspólny mianownik. Były prawdziwe.

 

Rafał wstąpił do oddziału łódzkiego Unii Polityki Realnej w 2002 roku. Zasiadał z zarządzie oddziału. Spędziliśmy setki godzin, na spotkaniach w kultowym pubie „Zapiecek”, spotkaniach towarzyskich, prelekcjach. Zawsze miał coś ciekawego do przekazania. Nasze teoretyczne dywagacje wzbogacał praktycznym podejściem. Był ekonomistą z wykształcenia, praktyki i pasji. Odkąd go poznaliśmy kładł szczególny nacisk na rolę czynnika demograficznego w życiu społecznym, ekonomii. Dopiero od niedawna „doszło” to świadomości rządzących. Czy nie za późno?

 

Rafał oprócz wprowadzania studentów Uniwersytetu, później Politechniki Łódzkiej w zagadnienia ekonomiczne, był praktykiem. Doradzał w przedsięwzięciach biznesowych, udanie inwestował na giełdzie. Pozwoliło mu to na wspierania potrzebujących. Jednym z celebransów mszy świętej pogrzebowej był ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który przewodniczy fundacji błogosławionego brata Alberta wspomaganej przez Rafała.

 

Był gorliwym katolikiem. Często wspominał „Dzienniczek błogosławionej siostry Faustyny”, który był jego lekturą. Na krótko przed śmiercią kupił kilkadziesiąt książek „ Jezu Ty się tym zajmij”, które rozdawał znajomym i posłom.

 

Założył szkołę katolicką w Tomaszowie mazowieckim. Działał w zarządzie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio. Udzielał się na rzecz lokalnej społeczności o czym wspomniał prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

 

O jego szerokiej działalności i szczodrości świadczy nie kończąca się lista mszy świętych zamówionych za spokój duszy Zmarłego przez posłów, polityków, ale głównie przez sąsiadów, rodziny, które doświadczyły Jego życzliwości. Najbardziej rozczulająca była intencja od szatniarzy tomaszowskiej filii Uniwersytetu Łódzkiego, w której ostatnio Rafał pracował.

 

Był człowiekiem towarzyskim, często uśmiechniętym, o wielkim poczuciu humoru. Nie było w nim agresji, a atakowany w dyskusyjnym ferworze odpowiadał uszczypliwym dowcipem. Rafał był człowiekiem z krwi i kości. Jego emocjonalnych wystąpień doświadczyli min. posłowie Kukiz'15 na posiedzeniach klubu.

 

Do Sejmu poszedł, żeby służyć Polsce. W ciągu rocznej kadencji wystąpił ponad 160 razy, złożył 90 interpelacji. Wszystkie były merytoryczne, wsparte jego ogromną wiedzą i doświadczeniem. Jak wspomniałem na początku gotów był rozmawiać z każdym, mimo, że jak wspomniał w mowie pogrzebowej wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zawsze twardo bronił swoich racji. Pojawiła się propozycja współpracy z wicepremierem rządu Mateuszem Morawieckim mimo odmiennych wizji gospodarki. Wicepremier był wśród żegnających Rafała.

 

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o pośmiertnym uhonorowaniu Zmarłego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Trumnie na cmentarz towarzyszyła orkiestra wojskowa i kompania wystawiona przez 25 Brygadę Kawalerii Powietrznej. Mimo, że od lat nie był członkiem UPR-u ten zawsze był w jego sercu. Kiedy dostał się do parlamentu poprosił mnie o znaczek, naszego „messerschmitta”. Nosił go w klapie w czasie wystąpień sejmowych.

 

Wspominający Rafała na pogrzebie kończyli swoje wystąpienia tradycyjnym „spoczywaj w pokoju”. My przeciwnie, zachęcajmy Go w modlitwach do orędowania u Boga Stwórcy aby wzbudził w sercach i umysłach Polaków pragnienie Wolności, Własności i Sprawiedliwości.

 

Grzegorz Sztemborowski
 

Góra strony


 

Uchwała Rady Głównej UPR dla uczczenia pamięci Posła Rafała Wójcikowskiego

 

Rada Główna Unii Polityki Realnej na posiedzeniu, które odbyło się  w Warszawie w dniu 28 stycznia 2017 roku, przyjęła uchwałę dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego Posła Rafała Wójcikowskiego.

 

 

 

Treść uchwały

 

Góra strony


 

Hordy uchodźców - artykuł Wiesława Roberta Roka, członka UPR, w Prawapolityka.pl

 

 

 

Zapraszamy do lektury

 

Góra strony


 

Pożegnaliśmy Posła Rafała Wójcikowskiego

 

 

Wczoraj na cmentarzu w Tomaszowie Mazowieckim pożegnaliśmy naszego drogiego przyjaciela, posła Rafała Wójcikowskiego.

Tej straty nie da się zastąpić.

 

Spoczywaj w spokoju, czuwając nad pogrążoną w bólu żoną i córkami (które tak mocno kochałeś), rodziną, przyjaciółmi i Polską.
 

Góra strony


Jeszcze jedna sonda z Twittera zamieszczona przez Pana Marszałka Tyszkę, podana dalej przez UPR

Czy posłowie, którzy okupowali mównicę powinni zostać ukarani finansowo?

86% - Tak
14% - Nie

 

Góra strony


 

Sonda na Twitterze - wyniki końcowe

 

Czy Marszałek Kuchciński utrzyma swoją funkcję?

70% - Tak
25% - Nie
  5% - Nie mam zdania

Cóż ... Panie Marszałku - Wygrał Pan! Gratulujemy...

 

 

 

Góra strony


 

Sonda na Twitterze - wyniki końcowe

 

Jak uważasz? Czy kryzys w Sejmie będzie trwał nadal?

59% - Tak
29% - Nie
12% - Nie wiem

Wynik smutny, ale całkiem realny.

 

Chociaż, póki co, jest spokojnie...

 

Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu. Kolejne wkrótce.
 

Góra strony


 

 

"W Sejmie mieliśmy do czynienia z Ciamajdanem" - wywiad Prezesa UPR Posła Bartosza Józwiaka dla gnieźnieńskiego Naszego Miasta.

 

 

Zapraszamy do lektury

 

Góra strony


 

 

Tomasz Pióro w Radiu TOK FM

 

Zachęcamy do wysłuchania audycji "Skołowani" w Radiu TOK FM. O postulatach Polskiego Towarzystwa Kierowców z red. Krzysztofem Woźniakiem rozmawiał wiceprezes UPR Tomasz Pióro.

 


Zapraszamy do wysłuchania

 

Góra strony


 

19. stycznia o 7 rano w wypadku samochodowym

zginął

Rafał Wójcikowski

poseł Kukiz'15 i były członek UPR.

Nasz Przyjaciel i Kolega Klubowy.

Znaliśmy się jeszcze z czasów UPR.

To ogromna strata i szok.


Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

 

 

Góra strony


 

Oświadczenie Prezesa Unii Polityki Realnej, Posła na Sejm RP dr Bartosza Józwiaka w sprawie kryzysu sejmowego

 

W związku z utrzymującym się przez kilka ostatnich tygodni kryzysem sejmowym Prezes Unii Polityki Realnej, Poseł na Sejm RP dr Bartosz Józwiak wydał Oświadczenie, które zostało rozesłane do mediów i polityków.

 

 

Tekst Oświadczenia

 

 

Góra strony


 

Oświadczenie ws. planowanej podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej w Łodzi

 

W związku z planowaną przez władze miasta Łodzi podwyżką opłat za przejazdy komunikacją publiczną przedstawiciele środowisk prawicowych, wśród nich Unii Polityki Realnej, wydali oświadczenie.

Treść Oświadczenia:

 

Jako środowiska nieposiadające własnej  reprezentacji w Radzie Miejskiej, wyrażamy sprzeciw wobec projektu podwyższenia cen biletów komunikacji miejskiej w Łodzi. Pomimo licznych inwestycji w infrastrukturę i tabor należy stwierdzić, że funkcjonowanie transportu zbiorowego nie uległo znaczącej poprawie, a na niektórych zmodernizowanych odcinkach czas przejazdu nawet się wydłużył.

Z kolei niektóre nowe rozwiązania infrastrukturalne wydają się stworzone w celu utrudniania życia nie tylko pasażerom, ale też kierowcom i motorniczym. Zwiększanie kosztów korzystania z transportu zbiorowego pozostaje w głębokiej sprzeczności z polityką władz miasta dążącą do wyrugowania samochodów osobowych ze ścisłego centrum Łodzi. Chaos w działaniach miejskich urzędników przełoży się na spotęgowanie problemów komunikacyjnych łodzian, które już dzisiaj są niemałe.

Naszym zdaniem za ewentualnymi podwyżkami powinny iść realne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, odpowiadające realnym potrzebom mieszkańców i projektowane w porozumieniu z łodzianami, a nie przez ludzi poruszających się po mieście wyłącznie własnym autem. Tym bardziej, że zbliża się realizacja kolejnej inwestycji, która dogłębnie zdezorganizuje ruch tramwajowy w mieście (tunel średnicowy z Łodzi Fabrycznej na Dworzec Kaliski).

Podwyżka cen biletów, zarówno krótkookresowych jak i migawek, z pewnością nie będzie zachęcała łodzian do korzystania z autobusów i tramwajów. Jednocześnie tak nieprzemyślane zmiany w miejskim cenniku jak np. zastąpienie biletu 24-godzinnego jednodniowym pozwalają przypuszczać, że układane były przez osoby całkowicie niekompetentne lub też jest to sprytny  sposób  mający na celu nieuzasadnione drenowanie kieszeni mieszkańców naszego miasta, jak też turystów, na których tak ponoć władzom Łodzi zależy.

 

Jesteśmy przeświadczeni, że jedynym celem planowanej podwyżki jest ratowanie będącego w tragicznej kondycji budżetu miasta oraz finansowanie kolejnych inwestycji – nie służących realnie łodzianom, ale będących propagandową amunicją służącą do zapewnienia sobie kolejnej kadencji przez prezydent Hannę Zdanowską. Apelujemy do radnych Rady Miejskiej w Łodzi o odrzucenie tego –  ze wszech miar szkodliwego – projektu.
 
Łódź, 4 stycznia 2017 r.
 
Jan Szałowski, Unia Polityki Realnej
Kamil Klimczak, Klub im. Romana Dmowskiego
Rafał Gierowski, Ruch Narodowy
Przemysław Paczesny, Kongres Nowej Prawicy

 

Góra strony


 

Wywiad Posła Bartosza Józwiaka, Prezesa UPR dla Prawapolityka.pl

 

 

Zapraszamy do lektury

 

Góra strony


 

Boże Narodzenie 2016

 

 

 

 

Góra strony


 

Smutna wiadomość z Okręgu Warmińsko-mazurskiego

 

 

W środę 21 grudnia 2016 okręg warmińsko-mazurski pożegnał kol. Michała Kumora z najmłodszej generacji działaczy wolnościowych. Michaś był szczególnie aktywny w działaniach "nieznanych sprawców" i w "grach ulicznych". Z tego powodu jego przedwczesna śmierć jest dla olsztyńskiego UPR-u szczególnie bolesną stratą.
 

Piotr Lisiecki

 

Góra strony


 

Oświadczenie Prezydium Unii Polityki Realnej

 

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Sejmie Prezydium Unii Polityki Realnej wydało Oficjalne Oświadczenie.

 

 

Tekst Oświadczenia

 

 

Góra strony


 

PIS wspiera „lewą nogę”

 

Ostatnie dni po raz kolejny obfitowały w przejawy rujnującej Polskę wojny PIS z PO i jej przybudówkami. „Kneblowanym” mediom w to graj. Trwają nieustające dyskusje, nie trzeba się wysilać w poszukiwaniu tematów. Nie jest moim zamiarem branie udziału w przepychankach, kto w którym momencie zawinił. Chciałbym zwrócić uwagę na inny bardzo poważny problem. PIS wzorem Wałęsy wspiera „lewą nogę”. W telewizji publicznej lewica pozaparlamentarna tj. SLD i Razem, jest dopuszczana do głosu nawet częściej niż w Polsacie i TVN. Ich przedstawiciele regularnie są reprezentowani w programach publicystycznych. Tymczasem socjalizm i lewicowy światopogląd powinien być jedynie omawiany w szkołach, z uwypukleniem zbrodni do których doprowadził i z wyraźną przestrogą przed podejmowaniem podobnych prób w przyszłości. Ten nurt polityczny należy traktować na równi z faszyzmem. Lewacy nie są równoprawnymi uczestnikami dyskusji. Jednak PIS do tego dopuszcza. Szokujący był sobotni program „Studio Polska” na TVP Info, prowadzony przez Pana Macieja Pawlickiego wspólnie z jakąś lewaczką. W uwłaczający sposób osoby represjonowane przez komunistów były przekrzykiwane przez lewaków. PIS jest mistrzem działań pozorowanych. Uchwala ustawę dezubekizacyjną i równocześnie subtelnie wspiera lewaków. Można to rozumieć w następujący sposób - PIS nie lubi ubeków, ale nie ma nic przeciwko komunistom. Jest to trawestacja znanego „socjalizm tak, wypaczenia nie”. Przestrzegam - pozwala się przetrwać potworowi, który po okrzepnięciu powróci z całym swoim bestialstwem. Gdy urośnie w siłę, rozprawi się z nami w znanym stylu. Będą więzienia, tortury, potajemne mordy bez prawa do pochówku. Zacznijmy poważnie traktować zakaz propagowania faszyzmu i komunizmu. Nawet w odwrotnej kolejności, biorąc pod uwagę realność zagrożenia. W Polsce, tak boleśnie doświadczonej przez komunizm, nie powinny móc legalnie istnieć takie partie jak SLD i Razem. Apel do PIS - nie promujcie akolitów zbrodniarzy.

PS.

Przypomnę, że za czasów reżimu PO-PSL do telewizji rządowej nie byli zapraszani politycy prawicy tj. UPR, Prawicy Rzeczpospolitej, KNP. Dzisiaj niewiele się zmieniło, co jest symptomatyczne.
 

Tomasz Pióro
Wiceprezes UPR

18 grudnia 2016

 

Góra strony


 

Konwent Zwyczajny Unii Polityki Realnej

 

    12 marca 2016 roku w Koninie odbył się Konwent Zwyczajny Unii Polityki Realnej. Konwent zwołany został w celu podsumowania mijającej kadencji władz partii oraz dokonania wyboru władz na kolejną kadencję.
    Konwent udzielił absolutorium dotychczasowym władzom poza następującymi osobami: Tomasz Brzezina, Marek Marecki oraz Sławomir Sławski.
    Konwent dokonał wyboru nowych władz partii. Prezesem na kolejną kadencję wybrany dr Bartosz Józwiak. W skład Rady Głównej wybrano Natalię Jabłońską, Roberta Ciska, Piotra Lisieckiego, Adama Mandraka, Tomasza Pióro, Jerzego Patelkę, Dominika Gawrońskiego, Dariusza Węckiego, Tadeusza Ziębę oraz Dariusza Wasieczko. W skład Sądu Naczelnego UPR w tej kadencji wchodzą: Rafał Długosz, Sylwia Domaradzka, Łukasz Kaczyński, Szymon Kotnis, Marek Olszewski, Wiesław Rok oraz Sławomir Śmiełowski. Centralną Komisję Rewizyjną stanowić będą Ewa Mikołajczyk, Jan Dębiec i Leszek Matowski.
    Prezes Bartosz Józwiak ogłosił również skład prezydium partii. I Wiceprezesem został mianowany Tomasz Pióro, Skarbnikiem Jacek Wychowaniec, Sekretarzem Generalnym Wojciech Wilkowski.
    Po części wyborczej Konwent podjął uchwałę, odnosząc się w niej do aktualnej sytuacji kryzysu instytucji państwowych.

 

Tekst uchwały

 

Góra stronyStrona główna     Aktualności     Deklaracja Ideowa     Statut     Władze     Członkowie Honorowi     In memoriam     Dołącz do nas     Kontakt